AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

FİRMA GİRİŞ
 Anasayfa    Hakkımızda    Firmalar   Haberler    İletişim  

Duyurular

 2020 YILI ELEKTRİK DAĞITIM BEDELLERİ EPDK' NIN ONAYI İLE 2020 YILI İÇİN BÖLGEMİZDEKİ OSB DAĞITIM BEDELLERİ BELİRLENDİ. ...  2019 YILI ELEKTRİK DAĞITIM BEDELLERİ EPDK' NIN ONAYI İLE 2019 YILI İÇİN BÖLGEMİZDEKİ OSB DAĞITIM BEDELLERİ BELİRLENDİ. ...  TAHSİSLER ORG. SAN. BÖLGEMİZDE TÜM PARSELLERİN TAHSİSİ YAPILMIŞTIR. ...  29 ŞUBAT SON GÜN ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ BEYANNAME VERME SÜRESİ 29 ŞUBAT 2016’DA DOLUYOR A ...  2018 YILI OSB DAĞITIM BEDELİ AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ...

Linkler

OSBÜK (OSB ÜST KURULUŞU)
T.C SANAYİ ve TİCARET B.K
AYDIN TİCARET ODASI
Aydın Valiliği
AYDIN BELEDİYESİ
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ

7 Temmuz 2020 Salı

  Haberler

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

Konferansa davet edilen Sanayici ve çesitli meslek grubu temsilcilerinden 88 kisinin yaninda; EIE Genel Müdür Yardimcisi Sayin Erdal Çalikoglu, KOSGEB Aydin Isletme ve Gelistirme Merkez Müdürü Sayin Turgut Gözen, Siemens AG Türkiye Genel Temsilcisi Sayin Ilkay Ünal konusmaci olarak katildilar.

Konferans Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Sehitler adina Saygi Durusu ve Istiklal Marsi ile açildi. 
Konferansin açilis konusmasini yapmak üzere Aydin OSB Yönetim Kurulu Baskani Sayin Yalçin DERELI kürsüye geldi ve Sayin DERELI, Günümüzün en önemli konularindan biri olan enerji verimliliginin degerlendirilecegi Aydin OSB Enerji Verimliligi Konferansina katilan tüm katilimcilara "Hosgeldiniz" dileginde bulundu ve konferansa tesrifleri için tesekkür etti.
Aydin OSB Yönetim Kurulu Baskani konferans boyunca sanayide  enerji verimliligi konularinin görüsülecegi oturumun açilisinda Aydin OSB nin 85 hektar alan üzerine kurulu oldugunu, toplamda 67 isletmeye yer tahsisi yapildigi ve tüm parsellerin tahsis islemlerinin tamamlandigini belirtti. Baskan Aydin Organize Sanayi Bölgesinde tahsisi yapilan parsellerde 45 tesisin üretimde oldugunu, 7 tanesinin üretime hazir veya çalisip kapanmis tesislerden olustugunu ifade etti. Bölgenin tüm altyapi çalismalarinin tamamlandigi, Türkiye ‘deki mevcut 261 OSB’den Aritma tesisine sahip olan 40 bölgeden biri oldugu Sayin Baskan tarafindan belirtildi. Altyapisi OSB tarafindan tamamlanan ve isletmesi TEDAS ‘a devredilen elektrik dagitim tesislerinin, OSB lere taninan yasa ile 1 Subat 2007 tarihinde Aydin OSB tarafindan isletme ve mülkiyet hakkinin devralindigini belirten Sayin DERELI, OSB olarak elektrik tüketimlerinin yillar içerisinde en fazla 4.700.000 kwh ‘ a çikarken son yasanan ekonomik krizde 2.800.000 kwh’ a kadar indigini ve son aylarda 3.700.000 kwh civarinda oldugunu dile getirdi. Baskan devaminda “Günümüz dünyasinin enerjiye duydugu ihtiyaç her geçen gün artmaktadir. Bu durum enerji saglayan kaynaklarin zamanla tükenecegi düsüncesinin ve enerjinin verimli kullanilmasi gerektigini önemini arttirmistir. Bu kapsamda yapilan çalismalarda enerji verimliligi konusu önemli hale gelmistir. ‘2 Mayis 2007 tarih 5627 sayili Enerji Verimliligi Kanunu’ yayimlanmis, söz konusu kanunun takiben, ‘Enerji Kaynaklarinin ve enerjinin kullaniminda verimliligin arttirilmasina dair yönetmelik’ 2008 yili içerisinde resmi gazetede duyurulmustur. Çalismalar teknik konulari da kapsamaktadir. Sanayi tesislerinde yapilanacak ön bir etüt çalismasi baslangiç olarak verimlilik konusunda atilacak adimlardandir. Sanayi tesisinizi daha iyi tanimaniz açisindan etüt çalismalari önemli bir yere sahiptir. Etüt çalismalari ile enerjiyi verimli kullanabileceginiz alanlar ortaya çikarilarak, tesise ait verimlilik potansiyelinin belirlenmesi saglanmis olur. Enerji verimliligi dendiginde bu ifadeden tamamiyla enerji tasarrufu anlaminin çikartilmasinin yanlis olacagi düsüncesinde olup, sanayiciler olarak ayni üretimi daha az enerji ile nasil saglariz sorusunun enerji verimliliginin amacini açiklandigi kanisindayim” diye konustu.
 
 
 
Sayin DERELI konferansin hayirli olmasi dilegini belirterek sözü konusmacilara birakti.
 
Aydin OSB Baskani sonrasinda kürsüye gelen Aydin Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Baskani sayin Ercan Çerçioglu öncelikle katilimcilari hosgeldiniz diyerek selamladi ve arkasindan verimlilik konusundaki görüs ve düsüncelerini katilimcilarla paylasti.
 
Sayin ÇERÇIOGLU'nun sözlerini tamamlamasinin üzerine EIE Genel Müdür Yardimcisi Sayin Erdal Çalikoglu söz alarak Türkiye’de tüm sektörlerde dikkate deger oranlarda enerji tasarrufunun potansiyeline sahip olundugunu söyledi. Dünya'daki fosil kaynaklarin görünür gelecekte tükenecegini belirten Çalikoglu, alternatif kaynaklarin henüz ekonomik olmadigini ve artan talep nedeniyle fiyatlarin tirmandigini kaydetti.Yerli kaynaklarin ithal bagimliligini önleyemedigini ve ekolojik dengenin alarm verdiginin altini çizen Çalikoglu, bu nedenle kullanilan enerjinin tamaminin faydaya dönüstürülmesi gerektigini vurguladi. Enerji Verimliligi Kanunu vizyonunun enerjinin tamamini faydaya dönüstüren, kisi basina enerji tüketimi yüksek ve enerji yogunlu düsük ülkeler arasinda yer alan bir Türkiye yaratmak oldugunu belirten Çalikoglu, kanunun temel hedefinin ise birim milli gelir basina tükettigimiz enerjiyi 2020 yilina kadar en az yüzde 15 azaltmak oldugunu ifade etti.
Kanunun sanayide, binalarda, ulasimda ve enerji sektöründe Türkiye pratiklerinde uygulanabilir yükümlülükler, destek ve bilinçlendirme etkinlikleri getirdigini aktaran Çalikoglu, “Türkiye’de tüm sektörlerde dikkate deger oranlarda enerji tasarruf potansiyeline sahibiz. Kara deliklerimiz ise israf, binalarda yalitim yetersizligi, verimsiz araç, gereç, ekipman, sistem ve cihaz kullanimi ile atiklardir.
Üretiminden nihai kullanima kadar her asamada enerji kaynaklarini ve enerjiyi verimli ve etkin kullanmaliyiz. Bunun için de ilk adim enerji yönetimidir. Mevzuat ortami, cazip firsatlar sunmaktadir. Ancak, maliyet etkin ilave desteklerin ve sürdürülebilir finansman modellerinin veya mali mekanizmalarin gelistirilmesine ihtiyaç var. Yüksek Planlama Kurulu (YPK) onayli bir enerji verimliligi stratejisi, bu dogrultuda yapilmasi gerekli çalismalara etkinlik kazandiracak ve hiz verecektir” dedi.
 
Konferansta, Siemens Servis Bakim ve Enerji Verimliligi Çözüm Hizmetleri Türkiye Sorumlusu Ilkay Ünal ise firmasinin enerji verimliligi konusundaki hizmetlerini anlatirken, KOSGEB Aydin Bölge Müdürü Turgut Gözen de, Enerji Verimliligi Kanunu kapsamindaki destekler konusunda bilgiler sundu.
 
Aydin OSB Enerji Verimliligi Konferansi Aydin OSB Yönetim Kurulu Baskani Sayin Yalçin DERELI'in kapanis konusmalari ile son buldu.
FOTOGRAFLAR.

 


14 Ekim 2010 Perşembe

DİĞER HABERLER “TEDBİR AL, ÇALIŞANINI KORU, ÜRETİME DEVAM ET TÜRKİYEM" COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ AYDIN OSB'DEN MASKE DAĞITIMI COVİD-19 EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI PAKETİ "TEDBİR AL, ÇALIŞANINI KORU, ÜRETİME DEVAM ET TÜRKİYEM " ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI 2020/12 SAYILI GENELGE ANKET - KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE KOSGEB İŞLETME DEĞERLENDİRME RAPORU TÜRK YAN SANAYİ BORSASI AYDIN TİCARET ODASI - TOPLANTI HANNOVER MESSE 2020 TÜRKİYE MİLLİ İŞTİRAKİ IPARD II 8. BAŞVURU ÇAĞRI İLANI - 25 KASIM 2019 GEKA 2019 YILI FİZİBİLİTE DESTEĞİ PROGRAMI TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ EGE BÖLGESİ SAVUNMA SANAYİ&TEDARİKÇİ ZİRVESİ GEKA 2019 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ İNOSUİT - İNOVASYON ODAKLİ MENTORLUK PROGRAMI HALK LEASING PROTOKOL "ÇALIŞAN ANNELER MUTLU ÇOÇUKLAR” İÇİN PROTOKOL İMZALANDI. 2018 YILI OSB DAĞITIM BEDELLERİ YAYINLANDI. AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MAL ALIM İHALESİ 12. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI. OSB DAĞITIM BEDELLERİ YAYINLANDI. BÖLGEMİZİN ASTİM OSB VE AYSO İLE ORTAK ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI ZİYARETİ SERA GAZI EMİSYONLARININ İZLENMESİ VE RAPORLANMASI EĞİTİMİ 11. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ. T.C. AYDIN VALİLİĞİ İL İDARE KURULU ' NDAN DUYURU TORBALI TİCARET ODASI' NDAN BÖLGEMİZE ZİYARET 11 HAZİRAN 2014 ÇARŞAMBA - SEMİNER & KONFERANS AYDIN OSB-KGF-HALKBANK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ GÖZETİM VE MUAYENE İŞLERİ PROTOKOLÜ CE İŞARETİ İLİŞTİRME SÜRECİ EĞİTİMİ 6331 SAYILI YENİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU BÖLGEMİZ CAMİİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI. AYDIN SANAYİ ODASI YÖNETİMİNİN OSB'MİZİ ZİYARETİ SAN-TEZ PROJE BAŞVURULARI BÖLGEMİZ 9. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI. OSB CAMİİ İNŞAATIMIZ DEVAM EDİYOR YENİ TESVİK SİSTEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KÖYCEĞİZ DALYAN TEKNE TURU ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE KOBİLER İLE İŞBİRLİĞİ AYDIN OSB PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ. ENERJİ VERİMLİLİĞİ SEMİNERİ YAPILDI. BÖLGEMİZDE ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ CAMİİSİ TEMEL ATMA TÖRENİ AYDIN OSB' DE KATI-SIVI YAKITLI KALORİFER ATEŞÇİLİĞİ KURSU TAMAMLANDI. AYDIN OSB 'DE İLKYARDIM EĞİTİMİ BÖLGEMİZDE İŞKUR HİZMETİ VERİLEBİLECEK. "SANAYİ VE ÇEVRE" BİLGİLENDİRME TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK. TÜRK TELEKOM İLE PROTOKOL İMZA TÖRENİ OSBDER İLE TANIŞMA VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI MPM AYDIN VERIMLILIGI ARTIRMA PROJESi AYSO DOSTLUK VE DAYANISMA TURNUVASI
AOSB Müdürlüğü
Tel : +90 (256) 259 11 00 
Faks : +90 (256) 259 11 06
aosb@aydinosb.org.tr
www.aydinosb.org.tr
AOSB Güvenlik :
0 256 259 11 00 Dah. : 125
AOSB Elektrik Arıza :
0 256 259 11 00 Dah. : 129
0 506 480 39 94
AOSB İtfaiye :
0 256 259 11 08
0 506 480 39 97

 Anasayfa    Hakkımızda    Firmalar   Haberler    İletişim     Yönetim Kurulu    AOSB Harita   Hizmetlerimiz    Elektrik Dağıtım Bedelleri     Lisanssız Üretim     Belgeler - Formlar     İletişim     AOSB Bölge Müd. Birimleri     Tahsisler  
Webdesign: cagrikesen & hasimoglu 2010  
AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ - AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ