AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

FİRMA GİRİŞ
 Anasayfa    Hakkımızda    Firmalar   Haberler    İletişim  

Duyurular

 2020 YILI ELEKTRİK DAĞITIM BEDELLERİ EPDK' NIN ONAYI İLE 2020 YILI İÇİN BÖLGEMİZDEKİ OSB DAĞITIM BEDELLERİ BELİRLENDİ. ...  2019 YILI ELEKTRİK DAĞITIM BEDELLERİ EPDK' NIN ONAYI İLE 2019 YILI İÇİN BÖLGEMİZDEKİ OSB DAĞITIM BEDELLERİ BELİRLENDİ. ...  TAHSİSLER ORG. SAN. BÖLGEMİZDE TÜM PARSELLERİN TAHSİSİ YAPILMIŞTIR. ...  29 ŞUBAT SON GÜN ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ BEYANNAME VERME SÜRESİ 29 ŞUBAT 2016’DA DOLUYOR A ...  2018 YILI OSB DAĞITIM BEDELİ AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ...

Linkler

OSBÜK (OSB ÜST KURULUŞU)
T.C SANAYİ ve TİCARET B.K
AYDIN TİCARET ODASI
Aydın Valiliği
AYDIN BELEDİYESİ
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ

7 Temmuz 2020 Salı

  Haberler

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI 2020/12 SAYILI GENELGE

COVİD-19 Salgını

 

 

 

 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI 2020/12 SAYILI GENELGE HAKKINDA

İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında kullandığımız tek kullanımlık kişisel koruyucu maske, eldiven ve benzeri hijyen malzemelerinin kullanımı sonucu oluşan atıklarının bertarafı konusunda uyulması gerekli kurallara yönelik Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı 2020/12 sayılı genelge yayınlamıştır. Genelgede alınması gerekli tedbirler özetle aşağıda verilmiştir.

 1.       Kurum, Kuruluş ve İşletmelerin Yönetim Binaları, Yerleşkeleri, İdari Ofisleri, Lojmanları Gibi Ortak Alanlarında Alınacak Tedbirler

 • Bu atıkların ayrı olarak biriktirilebilmesi için bina giriş ve çıkışları ile ortak kullanım alanlarının bulunduğu noktalarda ağzı açılıp kapanabilir biriktirme ekipmanları yerleştirilmelidir.

 • Biriktirme ekipmanlarının içerisine muhakkak yırtılmaya dayanıklı bir torba yerleştirilmeli, torbanın ¾ ü dolduğundan ağzı kapatıldıktan sonra ikinci bir torbaya geçirilerek geçici biriktirme alanına taşınmalıdır. Bu taşıma işlemleri sırasında sorumlu personel muhakkak maske eldiven kullanmalı, taşıma sonrasında gerekli kişisel hijyenini sağlaması temin edilmelidir.

 • Oluşacak atıkların depolanacağı “geçici depolama” alanı doğrudan güneş almayan yoğun insan trafiğinin olmadığı hayvan ve haşeratın giremeyeceği şekilde olmalıdır.

 • Toplanan bu atıklar “geçici depolama” alanında 72 saat bekletildikten sonra evsel atık (çöp) olarak OSB çöp toplama aracına teslim edilmelidir.

 • Oluşturulacak biriktirme ekipmanlarının üzerinde sadece maske, eldiven ve diğer kişisel hijyen malzemesi atıklarının biriktirileceğini gösterir yazı veya görseller ile “gri etiket” yer almalıdır. Ekte örnekleri verilmiştir.

2.       Evlerden ve İş Yerleri Gibi Bireysel Noktalardan alınacak Tedbirler

  • Evlerden ve işyerlerinden kaynaklanacak eldiven maske mendil gibi tek kullanımlık kişisel hijyen malzemeleri atıkları ev ve iş yeri sakinlerince yırtılmaya dayanıklı plastik poşetler içinde toplanmalı poşet ¾ oranında dolduğundan ağzı kapatılarak yırtılma riskine karşı ikinci bir poşete konup ağzı kapatıldıktan sonra atık üzerinde virüsün hayatta kalma ihtimaline karşın bu atık torbaları 72 saat süreyle diğer insanların ve hayvanların erişemeyeceği balkon veya oda da bekletildikten sonra atık toplama saatine yakın bir süre öncesinde evsel atık kapsamında (çöp) uzaklaştırılmalıdır.

            Bu kapsamda Genelgeye uygun atıkların toplanması ve geçici biriktirme alanına götürülmeden üzerine tarih etiketi yapıştırılmalıdır. Biriktirilen atıklarınız belli aralıklarla OSB atık toplama aracımız tarafından alınacaktır.

            Bilgilerinize rica ederiz.

Ek: Etiket Örneği


15 Nisan 2020 Çarşamba

DİĞER HABERLER “TEDBİR AL, ÇALIŞANINI KORU, ÜRETİME DEVAM ET TÜRKİYEM" COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ AYDIN OSB'DEN MASKE DAĞITIMI COVİD-19 EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI PAKETİ "TEDBİR AL, ÇALIŞANINI KORU, ÜRETİME DEVAM ET TÜRKİYEM " ANKET - KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE KOSGEB İŞLETME DEĞERLENDİRME RAPORU TÜRK YAN SANAYİ BORSASI AYDIN TİCARET ODASI - TOPLANTI HANNOVER MESSE 2020 TÜRKİYE MİLLİ İŞTİRAKİ IPARD II 8. BAŞVURU ÇAĞRI İLANI - 25 KASIM 2019 GEKA 2019 YILI FİZİBİLİTE DESTEĞİ PROGRAMI TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ EGE BÖLGESİ SAVUNMA SANAYİ&TEDARİKÇİ ZİRVESİ GEKA 2019 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ İNOSUİT - İNOVASYON ODAKLİ MENTORLUK PROGRAMI HALK LEASING PROTOKOL "ÇALIŞAN ANNELER MUTLU ÇOÇUKLAR” İÇİN PROTOKOL İMZALANDI. 2018 YILI OSB DAĞITIM BEDELLERİ YAYINLANDI. AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MAL ALIM İHALESİ 12. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI. OSB DAĞITIM BEDELLERİ YAYINLANDI. BÖLGEMİZİN ASTİM OSB VE AYSO İLE ORTAK ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI ZİYARETİ SERA GAZI EMİSYONLARININ İZLENMESİ VE RAPORLANMASI EĞİTİMİ 11. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ. T.C. AYDIN VALİLİĞİ İL İDARE KURULU ' NDAN DUYURU TORBALI TİCARET ODASI' NDAN BÖLGEMİZE ZİYARET 11 HAZİRAN 2014 ÇARŞAMBA - SEMİNER & KONFERANS AYDIN OSB-KGF-HALKBANK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ GÖZETİM VE MUAYENE İŞLERİ PROTOKOLÜ CE İŞARETİ İLİŞTİRME SÜRECİ EĞİTİMİ 6331 SAYILI YENİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU BÖLGEMİZ CAMİİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI. AYDIN SANAYİ ODASI YÖNETİMİNİN OSB'MİZİ ZİYARETİ SAN-TEZ PROJE BAŞVURULARI BÖLGEMİZ 9. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI. OSB CAMİİ İNŞAATIMIZ DEVAM EDİYOR YENİ TESVİK SİSTEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KÖYCEĞİZ DALYAN TEKNE TURU ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE KOBİLER İLE İŞBİRLİĞİ AYDIN OSB PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ. ENERJİ VERİMLİLİĞİ SEMİNERİ YAPILDI. BÖLGEMİZDE ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ CAMİİSİ TEMEL ATMA TÖRENİ AYDIN OSB' DE KATI-SIVI YAKITLI KALORİFER ATEŞÇİLİĞİ KURSU TAMAMLANDI. AYDIN OSB 'DE İLKYARDIM EĞİTİMİ BÖLGEMİZDE İŞKUR HİZMETİ VERİLEBİLECEK. "SANAYİ VE ÇEVRE" BİLGİLENDİRME TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK. TÜRK TELEKOM İLE PROTOKOL İMZA TÖRENİ OSBDER İLE TANIŞMA VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI MPM AYDIN VERIMLILIGI ARTIRMA PROJESi AYSO DOSTLUK VE DAYANISMA TURNUVASI ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSINI GERÇEKLEŞTİRDİK.
AOSB Müdürlüğü
Tel : +90 (256) 259 11 00 
Faks : +90 (256) 259 11 06
aosb@aydinosb.org.tr
www.aydinosb.org.tr
AOSB Güvenlik :
0 256 259 11 00 Dah. : 125
AOSB Elektrik Arıza :
0 256 259 11 00 Dah. : 129
0 506 480 39 94
AOSB İtfaiye :
0 256 259 11 08
0 506 480 39 97

 Anasayfa    Hakkımızda    Firmalar   Haberler    İletişim     Yönetim Kurulu    AOSB Harita   Hizmetlerimiz    Elektrik Dağıtım Bedelleri     Lisanssız Üretim     Belgeler - Formlar     İletişim     AOSB Bölge Müd. Birimleri     Tahsisler  
Webdesign: cagrikesen & hasimoglu 2010  
AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ - AYDIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ